Ayrılmak (Kaybetmek) mı istiyorsun?
Geçen günlerde bir arkadaşım kız arkadaşından ayrılmak istediğini, işlerin yolunda gitmediğini söyledi. Anlattığına göre bizimkisi bunu kız arkadaşına söyleyemiyor, Kız arkadaşının da üzülmesini istemiyormuş.. Benden kendisine yardım etmemi istedi. Bende istersen direk kız arkadaşına söylerim dedim. Ama aklımda başka bir fikir daha olduğunu söyledim. Arkadaş diğer fikrimin ne olduğunu sordu. Bende 'Çok Sev' dedim. Arkadaşım şaşkınlıkla bana baktı.

Ben ayrılmak istiyorum sen gelmiş 'Çok Sev' diyorsun diye güldü. Bende gülerek kaybetmenin yolu Sevmekten geçer dedim.. Çünkü bir insana gereğinden fazla değer vermek; O insanın kişiselleşmesine ve kendini beğenmesine sebeb olur. Bu beğeni zamanla kendini yukarda görme, özgüven ve teklik bulunmazlık hissi verir bu histe geçicidir lakin değer veren değer vermeyi bırakana kadar. Arkadaşım bu söylediklerimden sonra biraz haklı olduğumu ve deneyeceğini söyledi. Bakalım gelecek bize neler gösterecek felsefemizin ve düşüncelerimizin doğruluğu onaylanacak mı. Sonuçları ilerleyen günlerde yayınlayacagim.. Takibe devam.

Mehmet Turan Felek

Merhabalar ben Mehmet Turan Felek kısaca Metufe. İletişim yada Sosyal Ağlar sayfasından bana ulaşabilir. Dilerseniz de Hakkımda sayfama göz atabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder