Kötü Sınırlıdır, İyi SınırsızKötü sınırlıdır, iyi sınırsız

Doğaçlama Konferansı
1968'de Omraam Mikhaël Aïvanhov tarafından verilen


Kişilik ve bireysellik bütün hayatımız... süren bir sorundur değil ama bizim dünyevi enkarnasyonları yalnızca bu ömür boyu. Biz çoğu zaman biz ilham yukarıdan bize sorun çekmeye çalışırken yalnızca bir kişilik gerçekten ne zaman inanıyorum. Bireysellik kişilik, kaçınılmaz sonuçları dinleme sonuçları bizi uyarmak için elinden geleni yapar ama tercih ettiğimiz duyamıyorum. Neden biz kendimizi hep gözlemlemek için durmaksızın inceleyerek her düşünce, her arzu öğrenmelidir ve bize, onların doğa ve doğa gerektirdiği sonuçları belirlemek için oluşan dürtü olduğunu. Ne yazık ki insanların çoğu kendilerini onlar pişmanlık ve hayal kırıklığı ile karşı karşıyayız, tavsiye, er ya da geç onlar, er ya da geç acı sonucu kaçınmak yerine kişiliği ile birlikte gitmek tercih ederim. Eğer görebiliyordu insanların kalplerine ve benim gibi kendi itirafları, duymak, dehşete olurdu. Ben sık sık. Şeyler bana ne kadar cahil birçok insan onların iki doğada ve her ilgili belirtileri ile ilgili fark yapmak duydum.


Bir adam, o ne zaman o kendi alt arzularını tatmin, but it's not yararına olduğunu düşünüyor yani. Diğer varlıklar, o iş için seçmiştir hangisi olanlar ise kimin parası, ama ne zaman o kaybetti onun sevinç, onun gücü, onun ilham o bunu daha sonra çok geç kadar görmüyor. O o o onların isteklerine gratifies gibi onu besleme bütün hayatını kendisi için değil ama kişiliği ve arkadaşları, sayısız görünmez varlıklar için bu surroung ona onun, bilmeden çalışan harcamış anlar ne zaman gelir. Sonra da açlıktan ölüme kendini onun olmak, onun yüksek ölümsüz bölümünü terk etti gerçekleşme gelmek. Birçok varlık bayram insanlar, burada açıklamak için çok fazla. Biz bunları geçmişte diğer şeylerle birlikte kalıtsal ve nesiller bizden önce yapmış biz etraflarında bizimle sürükleyin. Eğer biz sadece bu varlıkların görebiliyordu, biz-cekti durmak bizi faydalanmalarına izin ve olanlar istiyorsunuz, tam tersine, beneficient yaratıklar için çalışmaya başlamak artırmak bizim zenginlik ve güç, bizim gerçek miras.


Herkes kendini uymaları öğrenir kendi arzularını verdikten sonra o tüm gücü, berraklık, içiniz rahat olsun... soydular olduğunu keşfeder başkaları değil, biz, bizim alt eylemleri yararına olduğunu kanıtlıyor. Biz clairvoyant biz milyonlarca ve milyonlarca onlar gibi kullanan bize bizim Enerjimiz soymaktan varlıklar görürdünüz. Ben bir yazar kim yayınlanmış bir romanı vardı, onun önemini abartılı bir fikrim yoktu, ve ben bu adam ve onun iki doğa, İlahi ve hayvan meselesi dokundu sonra araya geldi. O bana görünmeyen dünya yaratıklar insan tedavi söylüyorlar duydum yol insanlar her zaman hayvan tedavi, o çok indigant oldu; "Ne saçma!" diye bağırdı, "Ben bir kelime inanmıyorum". Ben ona o was not bir yazar için çok zeki, ne demişti için doğru olduğunu düşünüyorum baktı. Erkekler çok normal hayvanlar, bunların deri ve onların kürk satmak, onları öldürmek ve hayvanın görüş sormadan kendi et satmak için köle yapmak düşünün! Eğer, hayvanların insan zulüm ve adaletsizlik konusunda söylenecek çok şey olurdu. O zaman bize aynı şekilde davranmak için diğer canlılar kadar inanılmaz nedir? Mantıksal değil mi? Yemek için bir hurda atılır, çalışma alanları için kullanılır ve sonunda biz ham ve sosis supper için kesilir! Eğer biz-ebil görmek bazı kişiler veya çok az konusunda insanlar için olması ve hayvanların... kullandığımız gibi onları kullanmak tüm uluslar, halklar ve kabileler dünya tarihinin gösterildiğini, gerçekleştirmek istiyorsunuz görünmez dünyaya onlar onları çok zor, onlar bunları satmak onları ten ve onları ve onları hırsla yiyip yutmak götürmek. Bu ilk olma ayrıcalığına sahip bu arada tanınan bir gerçek... bir gün olacak.


Şimdi nasıl önemli o gözlemlemektir kendinizi, düşüncelerinizi, analiz etmek istediği, umut ve bir kuyumcu mücevher tha sıralar olarak bunları inceleyerek gelecek için planlar bunların hiçbir değerinin kusursuz görüyor musun? Erkekler kalitesi, farklı derecelerde hakkında çok şey biliyorum gıda, giyim,: objets d'art, meyve veya bitki veya çiçek, gibi şeyler geliyor ve insanlar ve eşya hangi üstün nitelikleri hayran, onlar superior ve inferior ayrım bir noktaya olun. Bu bazı insanların yoksulluğu servet için tercih, kendisi, eş, paçavra en güzel çirkin kadın, ne başlatır temel bilgilerini gözlem ve tüm üstün derece yüksek dünyalar bulunduğunu kabul olduğunu söylüyorum ve bu iyi, mükemmellik için bir sınır yoktur, biz her zaman yüksek olabilir. Kişinin zeka hakkında söyleyemeyiz "Ah, o zeka yüksekliğine ulaşmıştır, o bilge", bilgelik ya da güzellik, ya Allah ya da aşk sınır olandır. Onlar sınırsız ve artar ve sonsuzluk için kaydırıcıyı mükemmel artırılabilir.


Tersi, hastalık, sefalet, çirkinlik gibi şeyler hakkında ne? Aşağı şeyler de sınırsız ve sonsuza tüm yol genişletme yeteneğine sahip misiniz? Hayır, orada bir sınır için kötü, sıcaklık sonsuza, 0 derece Celcius, yükselir aslında Fizik kanıtlanmış ise soğuk 273 santigrat aşağı düşük gidemem. Buz parçacıklarının birbirine engellemek ve kazık; hareketi durduğunda sınırına ulaşıldı. Isı aykırı mı, dilates ve vücut genişler, parçacık hareketi stirs ve geri alan sınırlarını iter. Uzay sonsuzdur, sınırlı olamaz. Biz inanıyoruz, biz kendi deneyimlerimizi gitmek çünkü denedim hiç kendimizi sınırlı düşündüğümüz uzayda sınırlıdır ama biz yanlış: orada sınırsızdır.


Yani kötü zaman ve mekan içinde sınırlı olduğu sonuca götürdü. Tanrı kötü tahammül etmek niyetinde değildi. O bu güç iyi yaptığı gibi süren ile bağışlamak değil: iyi sınırsız güçtür. Bu iyi ve kötü, tek fark arasındaki farktır. İnsanlar inanmak, eşit derecede güçlü olmasını ama onlar değildir. Cehennem güçlerinin cennet güçlerinin aynı değil. Bu nedenle, pozitif kutbu doğru gitmek seçilmesi, sınırsız zaman ve mekan, sonsuzluk ve sonsuzluk, Tanrı'nın bölge içine girin.


Ahlaki açıdan bu nedenle, biz aşağı doğru yol, kişilik ve zayıf yönleri, bozukluk ve kaos, tercih edenler aslında seçme ki ölüm ve yıkım denebilir. Yavaş yavaş yok etmek zorunda kalırlar, çünkü çok sıkı sıkışmış ölürler birlikte bulunduğu yer: nerede onlar taşı kendisi nefes altındaki ters koni.... Bireysellik, bir şekilde artan yol verir onları daha fazla ve daha fazla özgürlük alanı geniş bölgelere tırmanmak gibi. Tüm gerçekten akıllı insanlar, florsan cam üzerindeki diğer kullanıcılarla ve bunların yaralı ve başkalarının yara durumlar oluşturma önlemek için bu yolu seçin. Sınırsız uzaya yüksek tırmanmaya alternatiftir ve... özgürlük. Hiçbir seçimli-e doğru başka bir mücadele için çok önemli olan yer yok olana aşağıya doğru giden yolu bir daha sınırlar.


Bir gün ya da iki tam kaos yaşayan çalışırsanız, sen-ecek görmek o tek tek bütün aydınlık, pozitif ve beneficient kuvvetleri bırakın, negatif, diğer varlıkları yerlerini alırken: karanlıkta kullaniyor, yavan ve katı ağırlığındaydı. Bu şekilde hissediyorum (öyle bir uyarı) emin olabilirsiniz, eğer boşluk daralma olduğunu.


Bir kalabalık cadde, tiyatro, yeraltı yakalanmış olduğunu biliyorum, hissediyorum tuzağa boğucu... ölüme korkuyor ve sonunda sokağa ortaya zaman güçlü-e doğru serbestçe yeniden nefes olmayı bir rahat nefes çekmek. Peki, manevi dünyasında aynı şey olur. Bu deneyim için tüm-in bizi ortak ama biz bunları öğrenmek, ne de onlara hareket gibi asla garip. Bir köşede itti ve tuzak bir duygu varsa kendinize anında, "Oh! demek gerekir Yanlış bir dönüm alınması gerekmektedir, ben yolumu kaybettim! Artık doğru yolda geri almak için her şeyi yapacağız... " Hepimiz sırada olmak... birkaç saatliğine kayıp ya da gün ve yıl... Evet, herkes. Ama ne kadar bu dili yorumlanır ve doğru yorumlanması gerektiğini fark? Dil açıktır ama eğer kimse size açıklamak için anne-babalar ve profesörler böyle talimat vermek. Büyük evrensel beyaz kardeşlik öğretim geleceğiniz üzerine karar verdik gelecek oluşturmanıza yardımcı olmak için gerçek gösterilir.

Kendinizi çözümleyebilirsiniz: ne sıklıkla hissediyorsun (not by chance) size bir kalabalık içinde fiziksel olarak bindirilmesi değil, ancak kendi odasında anda olabilir ve henüz bilinmeyen bazı zorla tourments eğer sen, bir şey karanlık ve garip çalışan ezmek kapılmış ve sizin gücünüz soymak. Kendinizi doğru yolda slayt aşağı doğru geri ve şimdi geri almalısınız izin çünkü.


Eğer biz durumumuzu için kör biz tüm uyarıları, sağır olmak üzere çok cahil, kötü alacak: bataklık olduğu gibi daha biz kendimizi kurtarmak daha sıkıca gömülü haline mücadele deneyin: ayaklarımız sağlam bir zemin bulmak. Eğer hornets ve diğer tormentors ve Sivrisinek musallat bataklık içinde kendinizi buluyor musunuz? Nasıl size bekleyebilirsiniz onları değil acı ve bit, kendi topraklarında olduğunu! Olması gereken bu bölgelerde Neyse, neden size defa ülkelerini gezmek? Bu canlıların varlığını tekrar her hakkı var, onun kendi Devletleri ve ait oldukları var, değil mi ama. Yanlış bir dönüm almış. Doğru yolda, doğa ve sonra size, zorluklar ve hayal kırıklığı işkence şeyler uyarak geri almak gerekir şimdi kaybolur olacaktır... ya da en azından kolaylıkla ele alınması anlamsız olur.


Kişilik bir konuda söylenecek pek çok şey daha, ama en önemlisi ise kişilik yeraltı yaratıkları yakından bağlantılı olduğunu hatırlamak. Ancak bu bölgelerde diğer canlılar da var olan fedakar işçiler, devalar, alt dünyanın en sakinleri çok uzak birlikte evrim, hala karanlıkta, yine egoistical ve obediant kişilik değildir. Kim dinler kişilik tavsiye için bağlı ve sınırlı... Zincirli vulnerale bu canlıların ve zamanında zararlı etkisi olur ise.


Ben bu noktada kişiliğini tamamen kurtulmak için görüneceği şekilde... Hayır, yok etmek için gerekli olmadığını eklemek de özgür olmanın bir yolu olan istiyorum. Kişilik önemli bir sebebi yoktur: we must have biz denir üzerine burada yeryüzünde yapmak için görev yapmak üzere madde sağlar. Puse dizelerini taşıyan zengin bir yaşlı Anneanne gibi bir mağaza hazineleri, bankada, bir servet kişiliğe sahip ama aynı derecede uzakta aynı derecede söz konusu olduğunda güvenilir olamaz, çok kısa görüşlü, çok merkezli, çok bencil... ama o zaman hiç kimse mümkün olduğunca bu güzellikleri sizin için başarmak ne de, öyle işe koymak. Güvenli, kiler dolapları için anahtar tutar ve onu öldürmek zorunda! Eğer bu sizin için o, rathen aksine daha denetleyeceğinizi dinlemek yapmak yararlı olacaktır. İnsanlar, aslında bunların denetiminde olan kişilik olduğunda onlar kendilerini usta düşünüyorum! Bu durum görüyorum sık sık ben bunun bir çalışmanın ilk elden yaptık... burada sizce ben sana kendimi, kendime oberving analiz değilse, hakkında konuşmak bu şeyler öğrenmek? Ben küçük ayrıntıları dikkat edin. Aslında bazı deneyimleri etkisini araştırmaya kendini kaybetme riskiyle gerekenler, tecrübe önemlidir.

Neden insanlar acele bütün bu tehlikeli, negatif, bozuk ve ahlaksız, examinating yerine araştırmaya dahil olma ve kendilerini zararlı olmayan bir uzaklıktan onları? Bir şey anlamak ve sonuç çıkarmak için bir kurban gerekmez! İnsanların, özellikle gençlerin, ısrar üzerine çok altına her şeyi denemeye, derinliği, bir kez değil ama yüz kere, aslında kendi kaynakları yorucu ve ne zaman onlar yüksek deneyimleri geçmesi üzerine denir yaptı hiçbir şey-ecek-si olmak tamamen habersiz. Işık ve ışık saçan gök Küre hakkında bilgi almak ve tüm hayatınızı pislik içinde wallowing sonra splendours manevi hayatın tadı karar verebilirsiniz düşünüyorsanız, size yanlış vardır. Eğer sen-si olmak kullanılmış tüm kaynakları kendi kendinize oluşturduğunuz koşullar üzerinde Yükseliyor ufak Yağış olmaz.


Deneyler üzerinde tüm enerjilerini boşa bir kez sen cant'beklemek-e sahip ilahi izin verilmesi için alt dünya yüksek dünyada yararlanmaktadır. Ahlaki açıdan iflas etmiş, sonra istediğiniz gibi yapmak ücretsiz olduğunu düşünüyor bilim hayat bildiğiniz ne kadar az gösterir. Temel saflık ve tazelik, enerji ve elastikiyetini ve yoğunluğu, cennet kapısını açamıyor. Hatta kirli ve bozuk olduğunda, cennet tarafından size kapılarını açacak düşünüyorsun? Ne kadar cahil! Hiç kimse herhangi bir zamanda, sadece edenler kaç düşünce alt dünya mire batmaya reddederek ancak yağsız vardır ve onlar-ebil-e hatalarından değişiklik yapmak ve onları ve İlahi dünyanın önemli akım kurmak için en kısa sürede kim geri tırmandım ilahi deneyimleri olması mümkün. Ben ki, "devam edin! istediğini deneyimleri, alt tür ise Ama daha sonra ne yapacak, sonuçları görmek için merak olacaktır." Hiçbir şey, her şey sizin için kalmayacak, aynı derecede uzakta aynı derecede ilgili her yerinde olacaktır.


İyi sınırlanamaz, iyi sınırsız, "orada olursanız sonsuz ve sonsuzluk ve ölümsüzlük nerede var, ve Tanrı olduğu hiçbir sınırı,." neden Tanrı'nın iyi tanımlar sanırım, değil Tanrı'nın zaman ve mekan ile sınırlı olduğu başka bir şey değildir, ne de onu temsil edebilir. Isı gibi ne kadar bilen sınırı ne kadar çıkabilir, milyonlarca ve milyonlarca derece iyi yoktur. Geçen yıl Dünya Fuarı'nda Montreal Rus Pavilion en olağanüstü enstrüman kimyasal ve organik madde (ve de plazma) birçok derece milyonlarca ısıtmak için tasarlanmış gördüm.


Bilim adamları şeyler doğru bir vizyonu vardı onlar doğa gitmek için her şeyi, biri sınırsız ve kaydırıcıyı sonsuza uzayıp gidiyor ve başka kötü ve sınırlı olan iki olası talimatı olduğunu kanıtlıyor bir ölçek değerleri ile daha yüksek ve daha düşük kaliteleri, uzun zaman önce kurulan görürdünüz. Asla ısı ile ilgili herhangi bir sonuca geldim ve hani soğuk doğanın kitap okumayı nasıl çünkü, onun dilini anlamıyorum.


Dünyada her şey bir şey yukarıdaki dünyadaki yansımasıdır. Eğer düzgün... Evet, ama beyin düzgün, bu çarpık ve, eğer satın ve dünyadan, aileden miras alışkanlıkları öğrendiklerinizi tarafından imha neden olamaz neden izin verirseniz size eğitim verildi. Benim için ben tüm eski distorded yolları kurtulmak uzun süredir çalışıyoruz ve aynı şeyi yapıyor ve yenilerini lehine eski yolları bırakın, ben ve aynı keşifler yapmak gibi sonra şeyler göreceksiniz dışında aynıdır. Zamanın başlangıcından beri var için bunları ben her gün ortaya gerçeği inkar edemez. İnsanlar var onlar çünkü onlar bugünkü kültür deforme fark yoktur. Biz, bu nedenle, ya ondan ayrılmış olmak veya desteklemeli kendimizi istifa herhangi bir keşifler hiç yapmadan bütün bir ömür boyu ile olacak. Gelince beni, ben keşfettim büyük gerçekleri içinde yüzmek ve müstakil kadar kendinizi yanlış kavramlar youn miras için hangi henüz size veremiyoruz ne anlamak ne de bunları kabul etmek mümkün olacak.


Eğer sen bir kağıt parçası üzerinde orada iki çizimler, kırmızı mürekkep ve biri yeşil mürekkeple kabataslak bir düşünün. Bir çift gözlük ile bunları incelemek için teslim. Gözlük kırmızı, kırmızı kırmızı kırmızı elbise.. göstermez ve sen-ecek görmek sadece oldukça sıradan, hatta çirkin olabilir çizim yeşil çizim, algıladıkları mümkün olmayacaktır. Şimdi biri yeşil gözlük eller ve bunun üzerine, "iyi, ama her zaman olmuştur... yani yol ağlamaya... çizim kırmızı algıladıkları edebiliyoruz Ben bunun için kullanılan değilim!" Her zaman "Bu şekilde" oldu ama gözlük takmak için verilmiş olan gerçeği görmeye devam etti. Doğa, yıldızlar, ağaçlar, dağlar ve benzerleri ararken, örneğin, seviyelendirme, it's not gördükleriniz? Peki, orada gördüğünüz bir arkasında başka bir anahat. Ben size sunan gözlük ikinci anahat ve daha pek çok yanında görmek için izin verir. Peki bundan sonra eğer anahat görürsünüz düşünüyorum... çok daha iyi kullanılacak, yeterli bir gördük. Doğa iki ana hatları çizilen ve sizin gizli bulmak olduğunu. (aslında çok daha sonra iki vardır, ama bize iki açıklık uğruna diyelim).


Bu açıktır? İki yönde içinizde olduğunu öğrendikten sonra cul, çıkmaz, biter aşağıya doğru giden yolun mutlak sıfıra (ki aslında hiçbir zaman elde) benzer alarak önlemek için çalışacağız nerede tüm molekülleri olmak tamamen immobilize. Ancak yukarı doğru yolu izlerseniz-sonsuz erişebilir ve treasures ne sen-ecek bulmak o yolun tüm uzunluğu boyunca!


Çoğunlukla erkekler ağır çekim canlı: onlar-si olmak bir geçim kaynağı, bir aile başlatmaları ve onlar için yeterli olduğunu emin olun, onlar oturup contended. Ama çok az! Ne zaman birisi kendi Gönül (bunlar) olduğu gibi yeni fikirlerle rahatsız ediyor, tüm söylemek ise, "Bu adam gerçek bir sıkıntı olduğunu! buldukları Biz biz iyidir, onu kendi işine!" Evet, erkeklerin yaşam tarzlarını alışık ve yüzyıllardır... olmuştur ve ben onları rahatsız etmek gelmek, onları karıştırma ve yeni fikirler hayatlarının, onları biraz yapmak için umut telkin etmek çalışıyorum ne var discontended! Hayır şaşkınlık onlar itiraz, hayır şaşkınlık onlar dehşete, hatta kardeşlerim hastled olmayı sevmiyorum ve rahatsız!

Ben yardımcı olamaz. Olsun veya olmasın insanlar mutlu bana ne olursa olsun, yürütmek için verilen benim görevim budur. Benim amacım, benim görevim size yalnız bırakmamaya etmektir! Ve ne sizin kadar acı şikayet sevinirler, onlar benim çabaları gördüğünüzde alkışlamak ilahi dünya yapar! Benim yöntemleri için teşekkür eder, ama yine de yukarıdaki dünya onları olumlu Fuarı, evrim açısından bulur anlıyorum.

Mehmet Turan Felek

Merhabalar ben Mehmet Turan Felek kısaca Metufe. İletişim yada Sosyal Ağlar sayfasından bana ulaşabilir. Dilerseniz de Hakkımda sayfama göz atabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder