Reenkarnasyon


Reenkarnasyon


Doğaçlama Konferansı
1963'te Omraam Mikhaël Aïvanhov tarafından verilen

Ne zaman biz Saints, peygamberler ve başlattığı'nın okumak ve görmek ne korkunç acılarını, biz merak ediyorum, "neden böyle şehit gitmek var? katlanmak zorunda Onlar bunu hak edecek hiçbir şey yapılmazsa." Ama biz-si olmak-e neden kendi acı bir önceki cisimleşmiş hali içinde aramak, için birisi geri yükledi aslında kendi içinde ilahi sipariş durumunu onun borçlarını ödenmişse olduğunu ya da onun geçmiş tamamen obliterated gelmez. Geçmişte her zaman bizimle olduğunu ve her geçen kuruş bizim borçları ödemiş kadar biz tamamen boş olamaz.

İsa nın havarilerinden durumunda atın: onların gün onunla geçirdim: Bunlar ışığında yaşamış ve günah ve henüz onlar ölüme koymak veya Aslanlar için atılmış. Neden İsa onlara yardımcı oldu mu? Çünkü onlar olmasaydı biliyordu borçlarını ödeyerek tamamlandı. Onlar kararlı hataları vardı önceki enkarnasyonları içinde ve dünya ayrılmadan önce onarım yapmak için zaman vardı. Bu kutsal say, "Güneş sizin öfke aşağı gitmek istiyorum" ve "Güneş setleri önce gidip kardeşin bağışla". Ama bu precerpts gerçek anlamını asla anlaşılmıştır. Biz almak onları-e doğru litteraly, biz hangi bizim kardeşi-ihlali özellikle ne zaman güneş çok erken ayarlar kışın iyileşmek çok zaman yok. Ancak bu sözcükleri fiziksel güneş ayarı için ifade eder. Gün batımı, sembolik dil başlatır, insanın fiziksel ölüm, yola gelecek dünya anlamına gelir. Yani, aslında, o zaman, onun borçlarını ödemek üzere birkaç yıl bol verilir. Ama bir kez zamanının boşaldı ve Güneş setleri, eğer o unutulmuş ya da yapamaz-e doğru ödemek, karma Yasası etkili olur. Bir kaydın her şeyi biz şimdiye kadar her şeyi sertleşir ve crystallizes bir dizi yaprakları ve yolu ucuza alma devre dışı veya "mahkeme" olarak vardı yerleşme yoktur çünkü yapmış bulunmaktadır. Biz güneş ayarlar zaman tüm borçlarının temizlenmiş değil, bir sonraki cisimleşmiş hali içinde her geçen kuruş ödemek zorunda olacaktır.


Ve sen, ışıklı ortamlarda yaşayan bir manevi öğretim göre yaşayan da aksilikler ve talihsizlikler tabidir. Bir Initiatic olmak için okul mutlaka size tüm negatif etkilerden bağışıklık yapmaz. Acı size dokunmak değil emin olmak için tek yolu, geçmiş borçlarını özgür olmaktır. Hala bir şey borçluyum, sonra öğretim veya hiçbir öğretim, ışık ya da ışık, sen ödemek zorunda olacak. Gördüğünüz gibi soru daha net hale gelir: Bu ilahi öğretim sadık takipçisi olan, ışık altında yaşamak ve iyi ama hiçbir şey, ama iyi ayı içinde belgili tanımlık gelecek, hemen mevcut değil meyve hatırlamak zorunda. Sorunu varsa, böylece, isteyerek, bilerek yapıyor olması iyi iş tıkamak değildir kabul. Aslında, sen-ebilmek demek Rab, "Sevgili Tanrım, bu kadar ı-si olmak-e doğru ıstırap çekmek daha iyi, bugün. Bu şekilde, ben kendimi özgür. Şimdi, neden bu hiçbir arzusu buna karşı isyan için katlanmak zorunda biliyorum; Ben korunmuş değil güçlü-e doğru onarmak sormayın."


Belki sen-ecek þaþkýnlýk İsa hakkında: "onun çarmıha germe bile o karmik borcu ödemek için vardı demek? Hayır, İsa'nın durum tamamen farklı. İsa olgusu kendine çok önemli bir soru yükseltir. Hayatlarını feda ve korkunç acı ve sıkıntı, düz-se bile onlar-si olmak herhangi bir türden hiçbir borçları kabul etmek isteyen insanlar vardır. Ama bu tür insanların istisnadır. Bir soru bir çok kişinin yargılarını yanlış sorumlu reenkarnasyon detaylı bir anlayış yoktur.

Reenkarnasyon açısından bakıldığında insanların dört kategoride geliyor. Öncelikle bu kadar cahil ve habersiz, yani suç'ın yaşadıkları tüm iç ışık ya da ahlaki anlamda eksik olması. Onlar yasaları kırmak ve büyük Borçlar kadar çalıştırın ve yeniden dünyaya geldikleri zaman, bunun sonucunda, onlar kendi borçlarını ödemek ve onarım yapmak için korkunç hava katlanmak zorunda. Bu yüzden, onlar-si olmak böyle mutsuz yaşıyor.


İkinci grup daha çok gelişti varlıkların nitelikleri geliştirmeye çalışan ve erdemleri kendilerini açmanız gerekir oluşur. Ama bununla birlikte çalıştıkları sabit, bir vücut bulma olan tüm borçlarını kapatmak, yani onlar geri onların görevi tamamlamak üzere tekrar gelmek yeterli zaman onlara değil. Gelecek sefer, daha iyi daha yararlı ve daha yüksek bir düzlem üzerinde çalışmak için koşulları sağlayacaktır. Ama onlar hala kadar tüm borçlarını tasfiye ve tamamen ücretsiz keep coming back gerekir.


Üçüncü grupta kim-si olmak uzanmak daha yüksek bir derece evrim ve kim bazı belirli görevleri tamamlamak için yeryüzüne dönüş olanlardır. Onlar-si olmak çok az borçlarını ödemek için hala ve kitlelerin bilinç ve erdemleri greath genişliği sayesinde öne çıkmaktadır. Bütün hayatları iyi yapıyor harcanmaktadır. İnsanlar bu gibi dünya çıktığınızda, kendi görev gerçekleştirilir ve onlar come back again will değil.

Bazıları, ancak, sevinç ve onların Rabbinin koynunda ise sınırsız özgürlük keyifli durumunu vazgeçmeye istekli. Onlar çok merhamet ve şefkat Bu yüce devlet gönüllü olarak terk ve işkence ve şiddetli ölüm anlamına bile bildikleri zaman onlara yardımcı olmak üzere dünya'erkekler için doldurulmuştur. Diğerleri, yeryüzünde başlamış bir manevi çalışmaları takip etmek isteyen aslında reincarnating olmadan, son derece gelişmiş bir insan içinde yaşamak ve kendini tezahür onu gelebilir. Gerçek şu ki, İsa ne zaman dedi, böyle bir olasılık için sevk "herkes beni seviyor, o zaman kelime; tutacak Babam onu sevecek ve biz ona gelecek ve bizim ev içinde onu yapmak." Bu varlıkların reincarnate gerek vardır. Kendi bedenine varsayarak olmadan, onlar yaşayan adam girin ve her adımda ile ve onun üzerinden çalışan, gebelik, bebeklik, genç ve olgun yetişkinlik boyunca ona eşlik.


Büyük bir çok insanın özgürlük arzusu ama onlar gerçekten ne anlama geldiğini bilmiyorum. Yükümlülüklerini önlemek, onların görev Şirk ve diğerleri – onların ilişkileri sever mümkün olan her şeyi yaptıklarını ve her şey bitince onlar ücretsiz olacağını düşünüyorum. Ama bu özgürlük elde etmenin yolu. Tüm ödeme için özgürlük yolunda ilk adım olan kişinin borçları. İnsanlar, kendilerini onların eş ya da çocuk, patron, topluma ve hatta hayatın kendisi intihar tarafından ücretsiz istiyorum. Ama hareketsiz değil, tüm borçlarını ödeme ve, karma sildi sürece özgürlük imkansız bir illüzyon olduğunu.Ücretsiz, olmasını istediğiniz mükemmel meşru ama özgürlük sadece kutsal yasa uyarınca elde edilebilir ve bunun nasıl çok az insan biliyorum. Hatta burada, Kardeşliği, pek çoğunuz hala görmek o yanlış bir yol: yükümlülüklerinizi kaçmak bağımsızlık elde etmek deneyin. Ama sanki bir restoranda leziz bir yemek yedik ve fatura ödemeden üzerinden kayma çalıştı. Davranmaya sahtekâr ve İyiniyet bir yol olduğunu ve onun tarafından yukarıdaki dünyada ışığın ruhları countenanced değil. İnsanlar çoğu zaman hayal işlerini – kaldı çünkü onlar kendilerini serbest ya da bunu yapmak üzere ama onların karı-tava ateşe atlamak etmektir: onlar da yeni sorunlar her türlü karşılamak ve yeni tuzaklar düşmek onlar yanlış çözüm aldı yakında göreceksiniz.

En iyi yolu, kendinizi, özgür için kullanılacak en iyi yöntem, love Is. En kötü bencillik, açgözlülük, kurnazlık ve üçkağıtçılık yoludur. Her zaman size her zaman nazik, cömertlik ve özveri, hareket, her zaman, doğru Kurtuluş çalışıyoruz. Bu, neden, posessions yerine her zaman sorun atlatmak veya ne sen-ebilmek almak bir durum üzerinden hesaplamak, dar yerine size vermek, vermek vermek gerekir sahiptir. Nasıl çiftler davranması ayrı ya da ne kadar şiddetle kendi çıkarlarını savunmak bir boşanma almak bak! Ne onların tutum nedeniyle, onlar karşılamak ve dönem birbirleri ile tekrar gelecekte enkarnasyonları gelmek olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz bunların farkında değilsiniz.

Sevgi, şefkat, merhamet ve gerçek Kurtuluş yolu üzerinde bir mürit belirlediği cömertlik öyle. İyilik ve özveri için ortalama insan hakkında konuşmak, çünkü o bu ışık tarafından yönlendirilir ve cömertlik değerini bilmek emin olmak için o sizi bir embesil için götürür. Ama bir Initiate kazandırmak için başkalarına yardım ve cömert ve bağışlayıcı, çünkü nasıl bir kurtarır kendini ne kadar önemli olduğunu bilir. Bu yüzden, ver! Her zaman daha fazla adalet vermek talepleri, çünkü kendimize yer açmak için en hızlı yolu budur.


Mehmet Turan Felek

Merhabalar ben Mehmet Turan Felek kısaca Metufe. İletişim yada Sosyal Ağlar sayfasından bana ulaşabilir. Dilerseniz de Hakkımda sayfama göz atabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder