Temel Ahlak

Temel ahlakOnun eksikliği bilgi ve öncelikle, iç uyanıklık içinde adam çoğu kez büyük evren yasalarına transgresses. Bu yasalar ancak, işlemeli her ve herkes bizi içinde. Onlar ayrılmaz bir parçası olan fiziksel, ruhsal ve manevi bünyemizde oluştururlar.

Ne zaman uyumlu, düzgün adam yaşıyor, o iyi hissediyor. Bu matematiksel. O evrenin büyük güçleri ile uyum içinde olduğunu ve diyebiliriz ki, bir microcosm o evren ile iyi ve güzel bir ilişki kurar. Bir müzisyen rolü büyük yeteneği ile fullfills bir Orkestrası ve Şef izlediğinde aynı şekilde, herkes bundan yararlanır. Ardından, tüm verdik bilerek hissetti heart-warming duygu seyirci deneyimi, sevinç ve haysiyet oluşturulan uyum elimizden geleni; Bunlar olumlu tavrımız sonuçlardır.

Bize şimdi kimse hırsızlık eylemi (ve çok iyi bir öfori diğerlerinde, psişik bir soygun ve ilham olmak bu hırsızlığı), taahhüt olduğunu varsayalım anında, o onun iç barış kaybeder. O endişeli olur ve her zaman başkalarının onu, o polis vb. gördüğünde kalbi yarışları ve benzeri gördükten olasılık üzerinde kendini questionning. Ayrıca matematiksel olmasıdır. Bu adam akıllı ise, o olacak anında onun suçu 3 kat üzerinde gerekli eğer doğru. 

Sonunda, görünüşte ilgisiz bir şekilde, vicdanı temizleyecek ve o büyük bir rahatlama hissedeceksiniz. Onun günah absolved, o yavaş yavaş başlar ama kesinlikle onun barış almak için gerekli koşulları yeniden ve öfori yedekleyin. Bir kez daha çok matematiksel yani!

Bu iç duygudurum değişiklikleri sadece onu suçluluk duygusu kişinin kendisi, hayatbilimdir, ezoterik bilim nedeniyle olduğunu düşünebilirsiniz taşıyamazsınız bize tam tersini bildiriyor. Her şey bağlıdır; bir bu nedenle zorla kendi içinde bir şey kaybetmeden geri alamaz. Hayat bir "büyük bütün", hiçbir şey ve hiç kimse burada herkes izole dev bir ağ olarak gördüğümüzde sonra böyle korelasyon var belli olur. Evrenin tam olarak bir büyük, kozmik insan vücudu gibi olduğunu düşünün. Böbrekler, karaciğer karşı isyan olsaydı mide baş soymaya olsaydı, nasıl ikinci değil de kendi olumsuz tutum etkisini hissediyordu? Aynı vücutta oradalar!

Küresel bir organizma, doğanın kendisi, onun tüm üyeler functionning birlikte uyum içinde görmeyi seviyor. Bu yasa neden, içimizde, bünyemizde, çok kumaş içinde yazılan şudur: başkaları yaptıklarınızı da onlara sahip olacağınız üstüne yok. Diğerlerini de olduğundan daha fazla kendinizi aslında bir parçası!

Bu yüzden, diğerleri yardımcı olsa bile, sadece bir gülümseme veya getirerek onları biraz kahkaha ya da danışman, bir kelime olabilir biz iyi hissediyorum; biraz hayat! :)
Biz sadece bizim bedenine ve madde ile tanımlarsanız, biz kendimizi bir yerde yer ayır. Ne zamandan beri bir vücudu var ve bunu da-si olmak bir vücut, biz ayrı ve birbirinden farklı olduğunu varsayalım. Bu yolla odaklı bizim vicdan küçülür. 

Gerçek fiziksel organları fiziksel uçak (ve hatta orada, organik yaşamın bütün bakış açısından hiçbir şey ayrılmış!) ayrılmış olsa da, mutlaka tüm uçaklar vicdan benzerlerini değil. Manevi Vücudumuzun tüm birbirine temas vardır. Biz tüm posess büyük bir intrisical yaşam ile bağlantı ve yalnızca görünüm veya yanılsaması ayrılır. Birçok bilgeleri "füzyon" ile bu büyük hayat içinde girdikleri burada Birleşik nitelendirdiler. Bireysellik izlenimi tutulması olsa da, çok daha geniş, benzersiz olmak immerged hissettim bir şey içine plunged hissettim. Kendi ruhun parlak Parçacık yalnızca birkaç Instants eğer için geldikleri, güneş ile birleşmiş. Benzersiz "bizi" göreceksiniz ve "diğerleri", büyük unutmadan ise "Biz, komplikasyonları nelerdir" kaçınılmaz olarak. Çok sayıda alt yapısı, karmaşık ve benzersiz, basit gereğidir.

Neden sonra iyi yapmalıyız? Bin bir fikri ya da moral motivasyonları için değil ama değil çünkü varlığımızın temelini. Biz, iyilik, iyilik tarafından birbirine varlıklarız. Böyle ahlak gerçek temelidir. Erkekler fundamentaly, derinden, structuraly iyilik gösterir. Barış ve bir büyük yaşam hissetmek için o iyilik tezahür etmeye yöneliktir. Bizim tam, doğru ve üstün doğada yaşadığımız sürece bu iyilik, yaşadığımız değil sürece biz çoğu acı ile karşılayacaktır. Sadece 1 + 1 2 eşit olarak sadece göklerin mavi var, sadece ne adam manen sows olarak ve dıştan, o mutlaka er ya da geç reaps.
Bunu doğrulamak için gerekli olan şey iç dikkat. Biz gerçekten kendimizi gözlemlemek, fiziksel olarak, bizim organları ne etkileri toughts hissedebilirsiniz ve duygular içinde bizim sistem tanıtmak. Bu toughts uyumsuz, onlar acı kışkırtmak ve hatta küçük, ince fiziksel acıyor.
Ve aksine, kim ne zaman o sevinç, onun yüzü yanar ışıklı bir devlet olduğunu, vücudunu tam sağlık ve dış bir zorluk gelmişse, o donanımlı fark etmemiştir bir binlerce kez daha iyi yüz? Biz sevginin yasalara uyum içinde olduğunda, ışık tarafından çevrili hissediyoruz ve biz hayatta olduğu gibi..... herkes bizi seviyor ve vivifyied!

Biz değil sonra canlı uncounsciously gerekir. Bizim iç Turkey, bizim fiziksel ve ruhsal iyilik durumunu hareketlerini kaza ya da Yağış sonucu değildir ve gerçekten onlarla biz canlı gün ile var olduğunu. Neden o zaman kendimizi içinde güzel bir iç yaşam alanı öğretirim! Bunu tüm hakkına sahibiz ve hatta bizim görevimiz olduğunu söyleyebilirim! Böyle Göksel mirasımızı, ve tüm melekler ve Gelişmiş yaratıklar olanların kendileri, evrensel yaşam uyumlaşt mükemmelleştirmek yolda yürümeye yardımcı olacaktır.

Bize o zaman iç dünyamızı ve onu yöneten yasalara karşı uyanık olalım. Zerdüşt kullanılan söylemek için: "Şüphelendiğinizde, çekimser". Bize neden bizim küçük sesini dinlemek, bize kendimizi gözlemlemek ve son olarak kozmik yaşam içinde girmek için bizim hataları gidermek bilgi sağlar. Neredeyse bu görünüyor unuttum ama çok talihsizlikler yırtıcı bir toplum olması normal değil. İt 's so, mutlaka biz bir şey anlamış değil, ve bu şey çok iyi olan tüm yaşam için bizi birleştirmek belgili tanımlık golf sahası gerçek, derin doğa olabilir demektir. Bize bu fareler gibi olalım ki, sonunda, electroctute olmadan kendilerini bir elektrik teli dokunarak. 

Ne zaman biz (çünkü da çok yararlı acılarını ve evrim yolunda ilerlemek için samimi öğrencisi yardımcı denemeler. gereksiz bir acı hissediyorum "Ama bu acı genellikle değil gelir bizden, bizim cehalet, ya da daha fazla veya daha az yapılan hatalar tarafından oluşturulmamış), öyle biz onlara katkıda bulunmuşlardır. Bu acılarını çok sık sadece elektrik doğa bize diyerek gönderen şokları gibi vardır: "yönünde, bir ben olan yasaların kırıyorlar, Hayır, geçmeyin insribed içinde kendimi ve böylece kendinizi içinde."
Doğa ve yaşam bize bağışlamak dersler öğrenmek zorundayız:
"Çünkü onlar bizim için çok değerli kardeşlerim ve kız kardeşlerim Bakımı iyi bak. Kendi ruh, ruhumuzun, onların beden, büyük ölçüde, kendi ruh üyesi orada en büyük zenginlik bir parçasıdır. Bir yüksek Ideal ve kafa ile tüm gücünü doğru var. Kim gerçekten, oğulları ve kızları kozmik zeka olduğunu bir kez daha olmak ve nihayet meraklı tadacaktır. Başka bir şey herhangi bir zamanda, böyle getirebilecek. İç Uzay sonsuzdur, olduğu için susuzluktan sonsuz. Sadece sonsuzluk çok kaynak, senin çok kendi ilahi varlık ve zirvesinde Fethi varlığını sonsuza kadar senin susuzluğunu gidermek."

Barış, bizimle ve içimizde olabilir.Mehmet Turan Felek

Merhabalar ben Mehmet Turan Felek kısaca Metufe. İletişim yada Sosyal Ağlar sayfasından bana ulaşabilir. Dilerseniz de Hakkımda sayfama göz atabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder