Herşeye sahip olmak..Herşeye sahip olmak isteriz..

Bunun için ömrümüz boyunca çalışırız uğraşırız. Kendi kendime sahip olduklarımı ve olamadıklarımı karşılaştırdım bir gece.. Neredeyse sahip olmak istediğim bir çok şeye sahip olmuşum.
Hayata hep gelir geçer gözü ile bakmıştım. Ama sahip olamadığım bir kaç şey bu fikrimi değiştirmeme sebeb oldu. Paralı hayat.. Hayatımın düzeni para üzerine kurulmuş gidiyor.

Para padişah fermanı gibi her yerde hükmünü geçerli kılıyor dünyamızda. Hatta adamlık dereceleri bile para ile yapılır oldu artık.. Sonra sahip olamadığım şeylerin para ile sahip oluna bilen şeyler olmadığını anladım..
Neydi peki bunlar.. Gerçek sevgi! Aşk! Gerçek dost! Gerçek bir dünya! Para bunlari vermiyordu bana işte.. Sevgi yaşadığımı sanıyordum ama hep yanılmışım. Aşk tutkunuyum sanıyordum yine yanılmışım. Çok dostum var sanıyordum yine yanılmışım.

Dünya gerçek sanıyordum yine yanılmışım meğersem büyük bir oyun dünya.. Sevgiyi sadece sevmekten ibaret görmüştüm oda öyle değilmiş karşılıksız olunca.. Sevmek sevgi değilmiş.. Düşüncelere dalıp gidiyorum sürekli. Kendimi ariyorum bu kadar varlık içinde..

Mehmet Turan Felek

Merhabalar ben Mehmet Turan Felek kısaca Metufe. İletişim yada Sosyal Ağlar sayfasından bana ulaşabilir. Dilerseniz de Hakkımda sayfama göz atabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder