Sosyal Medya Cahillerine

Ülkenin içinde bulunduğu bu acı olay, vatanını milletini seven, ve herşeyden önce insana değer veren herkesi derinden etkilemiştir. İçinde bulunduğumuz duygu sonsuz üzüntü olmakla beraber durumun sorumlularına isyandır. Duyulmaz etki etmez belki ama işte asıl sorunda burdadır. Konuyu bağlıyacağım yer ise sosyal medya; iki gündür herkesin ağzında ve klavyesinde "facebookta profil resmini değiştirip yorum yazınca ülke mi kurtulacak, ne gerek var, anca bunu yap zaten" gibi cümleler volta atmakta. Volta diyorum çünkü çaresiz ve umutsuzca bir söylemdir bu. 

Bu cümleleri kuranlara sesleniyorum; ne yani kimse bişey yapmasın mı,tepkisiz mi kalsın? Herkes 3 gün önce olduğu gibimi devam etsin, şarkılar paylaşıp gülüp eğlenmeye devam mı etsin, partideydik deyip yeni fotoğraflar mı eklesin? Böyle devam edilseydi " ne biçim milletsiniz gençsiniz vs, o kadar şehit var siz olaylardan bi haber terbiyesizce hayatınıza devam mı ediyosunuz" demezler miydi? 


 Bilinçsizce eleştirmenin lüzumu yok, şehit haberlerine sosyal medyada tepki gösterenler ülkesini en çok seven ülkesine en çok bağlı olan insanlardır, fırsat verildiğinde canını düşünmeden müdahale edecek olan insanlardır. Şimdi herkes haddini bilsin ve bu insanlarla gurur duysun... 

İyiki varlar ve sayelerinde bu ülke var olmaya devam edecektir... Akılsız ve aptalca yorumlar yapıp laf sokmaya çalışmak yerine,keşke onlarda  şehit haberlerine yaşadıkları ülke adına fikirlerini yazabilselerdi... (Ben profil resmimi değiştirmedim, ki üstüne alındıda açıklama yaptı denilmesin) 

Sosyal medyadan görsel medyayada geçersek bu video herşeyi açıklar, Okan Bayülgen farkıyla tabi..Mehmet Turan Felek

Merhabalar ben Mehmet Turan Felek kısaca Metufe. İletişim yada Sosyal Ağlar sayfasından bana ulaşabilir. Dilerseniz de Hakkımda sayfama göz atabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder