İyi bir blog yazarı olmak

İyi bir blog yazarı olmak için neler yapmak gerekir nasıl yazmak gerekir gibi konuları bu yazımda sizlerle paylaşmak istedim..

İlk başta blog nedir onu bilmemiz gerekir.

Blog (Türkçe: ağ günlüğü, günce) veya Weblog (Türkçe: Ağ kütüğü) teknik bilgi gerektirmeden, kendi istedikleri şeyleri, kendi istedikleri şekilde yazan insanların oluşturabildikleri, günlüğe benzeyen web siteleridir.

Blog, genellikle güncelden eskiye doğru sıralanmış yazı ve yorumların yayınlandığı, web tabanlı bir yayını belirtir. Çoğunlukla her gönderinin sonunda yazarın adı ve gönderi zamanı belirtilir. Yayıncının seçimine göre okuyucular yazılara yorum yapılabilir. Yorumlar, blog kültürünün çok önemli bir dinamiğidir; bu sayede yazar ve okuyucular arasında iletişim sağlanır. Bunun dışında, geri izleme (trackback) mekanizmasıyla, belirli bir yazı hakkında yazılan diğer yazıların belirlenebilmesi de mümkündür.

Peki iyi bir blog yazar nasıl olunur .?


  1. Blog yazıları uzun ve açıklayıcı yazılmalıdır.
  2. Blog yazısında noktalama işaretlerine dikkat edilmelidir.
  3. Blog yazısı giriş, gelişme ve sonuç şeklinde yazılmalıdır.
  4. Bloga sürekli yazı girdisi sağlanmalıdır.
  5. Mümkün olduğunca yazılarda resim kullanılmalıdır.
  6. Sosyal paylaşım sitelerinde yazılan yazı paylaşılmalıdır.
  7. Eleştirisel yazılarda doz kaçırılmamalıdır.
  8. Kopyala yapıştır özgün olmayan içerik yayınlanmamalıdır.
  9. Gündemle ilgili yazılar yazılmalıdır.Mehmet Turan Felek

Merhabalar ben Mehmet Turan Felek kısaca Metufe. İletişim yada Sosyal Ağlar sayfasından bana ulaşabilir. Dilerseniz de Hakkımda sayfama göz atabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder