Android Dil Öğrenme Uygulamaları

En sevdiğim ve yararlı bulduğum dil programlarını listeledim, Yandex'e kaydettim, yorumladım, linkini yazdım. Yazdığım uygulamaların çoğu paralı uygulamalar ve hepsi çok kaliteli. Bazıları iOS'ta da ücretli ve ücretsiz olarak mevcut. En en en önemli ve güzel olanları en başta tekrardan yazayım hepsini okumakla uğraşmayın.1-Rosetta Stone (Demo üyelik açıp onunla giriş yapın ücretsiz olacaktır.

2-Duolingo

3-Babbel

4-Busuu

5-LingLing (Google Playde çoğu dil için var. Yazdığım linkteki Almanca)

6-Innovative (Germanpod101)


Almanca üzerine yoğunlaştığımdan daha çok Almanca'ya yönelik anlattım ancak yukardaki kısa listedekiler tüm dilleri öğretiyor. 5 tanesinden en az 2'sine günde yarım saat ayırarak 6ayda b1 seviyesine kadar gelebilirsiniz. Abartmıyorum, gerçekler bunlar. İnternetten yorumları okuyabilirsiniz.


not: Linklere bastığınızda reklam gelecek. 10.000 tıklamaya 5$ veriyorlar. Çok da bir kazancı yok da bir deneyeyim dedim. Öğrenciyim.


*Innovative (Germanpod101) - Dil öğrenmek için en iyi yollardan biri olan bu uygulama daha çok ses kayıtları üzerine kurulu. Günlük hayatla ilgili önemli diyalogları öğrenirken gramere boğulmuyorsunuz. Ses dosyalarıyla beraber gelen pdflerde de kısa ders notlarıyla öğrenciyi bunaltmadan eğlenceli bir şekilde dil öğretiyor. 20‹nin üzerinde dil bulunuduran bu oluşum mutlaka takip edilmelidir.


http://adf.ly/1VIyLn


*LingLing Deutsch- Birçok dilde hizmet veren LingLing serisi Almanca için de gayet öğretici. Arayüzü 0-6 yaş çocuklar için yapılmış izlenimi verse de her yaşa hitap ediyor. Hızlı bir şekilde kelime bilgisini güçlendiriyor bu sayede günlük hayattaki diyalogları anlamak kolaylaşıyor.Alternatifi olarak değerlendirilebilecek Memrise›a göre daha hızlı bir yapısı var ancak 1500 kelimeden sonrasının ücretli olması Memrise›ı biraz daha cazip kılıyor. Her iki uygulama da mutlaka denenmeli.


http://adf.ly/1VIySY


* Busuu (PRO)Dil öğrenme uygulaması,onlarca dil var içinde.Kur sistemi var,detaylı. Tavsiye olunur.Duolingo›ya benzerdir.


http://adf.ly/1VIhTH


*Pons Apk. (PRO) Online sözlük. Tavsiye olunur.


http://adf.ly/1VIi0y


*LangenscheidtGrosworterbuchDeutschalsFremdsprache (PRO) Online sözlük.


http://adf.ly/1VIiL9


*Duden - Das Bedeutungswörterbuch v2.8.13 (PRO) En güzel sözlüklerden biri. Tavsiye olunur.


http://adf.ly/1VIiZ1


*Almanca Türkçe Sözlük- Basit arayüz.


http://adf.ly/1VImra


*Almanca Fiiller- Fiillerin çekimleri,türkçe anlamları bulunuyor.Tavsiye olunur.


http://adf.ly/1VIn5R


Almanca-İngilizce Offline Sözlük

*http://adf.ly/1VInM0


*Duolingo-Dil öğrenme uygulamalarının en iyisi. Birçok dil bulunuyor. Tarayıcıdan,iOs ve Android platformlarından ulaşılabilir. Onlarca işlevsel, özgün özelliği var. Mutlaka yüklenmeli.


http://adf.ly/1VIntN


*World Phone- Dil uygulaması olmamasına rağmen yurtdışıyla olan işleriniz için işe yarayabilir. Whatsapptaki gibi internet aramalarının aksine siz internetten aradığınız halde karşı tarafa normal arama gider. Tüm dünyayı ve tüm numaraları arayabilirsiniz. İlk açılışta 5 dakika hediye veriyor.Sonrasında başkalarını davet ederek dakikalar kazanabilirsiniz.Acil durumlarda iş görecek bir uygulamadır, aklınızda bulunsun.


http://adf.ly/1VIsHk


*Babbel (PRO)- Duolingo benzeri, birden fazla dil öğrenme seçeneği olan, Duolingo›dan daha çok görselliğe önem veren bir uygulama.Mutlaka indirilmeli.


http://adf.ly/1VIorW


*Bookbox German- Almanca altyazılı, kısa çizgifilmlere ev sahipliği yapan indirilmesi gereken bir uygulamadır.


http://adf.ly/1VIpXT


*Rosetta Stone(PRO)- Pc versiyonu mükemmel olan bu programın mobil hali de fazlasıyla iyi. 20‹den fazla dil içeren bu uygulamayla dünyaya açılabilirsiniz. Ses tanıması ve ses dosyaları en üst kalitede. Mutlaka indirilmeli. İndirildikten sonra internet açıkken giriş yapın ardından demo hesap açın, o hesapla da giriş yapın.


http://adf.ly/1VIqYx


*HelloTalk- Sadece dil öğrenme üzerine hazırlanmış bir mesajlaşma uygulaması. Öğrenmek istediğiniz dili seçtikten sonra sizin anadilinizi öğrenmek isteyenlerle sizi eşleştiriyor.Uygulamaya gömülü olarak gelen bir çevirici de var, Google Translate gibi. Uygulamanın en güzel özelliklerinden biri de mesajlardaki hataları düzeltme, mesajları seslendirme, çevirme gibi bir çok özellik içermesi. Mutlaka indirilmelidir.


http://adf.ly/1VIquv


*Almanca-İngilizce Sözlük

http://adf.ly/1VIsyZ


*Almanca-? Sözlük - istediğiniz dili seçebiliyorsunuz.Online ve offline olarak çalışıyor.

http://adf.ly/1VIuH1


*Merriam Webster İngilizce-İngilizce Sözlük - alanındaki en kaliteli sözlüktür. Kelimelerin kökenine kadar veriyor her şeyi.

http://adf.ly/1VIua1

Mehmet Turan Felek

Merhabalar ben Mehmet Turan Felek kısaca Metufe. İletişim yada Sosyal Ağlar sayfasından bana ulaşabilir. Dilerseniz de Hakkımda sayfama göz atabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder