Çin sitelerinden Cep Telefonu Alınır mı?

Çin sitelerinden Cep Telefonu sipariş edilir mi? (Aliexpress, Gearbest)


Bugun sizlerle birlikte aşırı derece sorulan sorunun cevabını arayacağız..
Sorumuz Aliexpress gibi Çin üzerinden satış yapılan sitelerden cep telefonu getirilirmi satın alınır mı? Çinden telefon getirmek yasak mı?Çinden telefon getirsem ne olur? Çinden telefon sipariş etsem başım derde girermi?  Bunun cevabınu bu yazımızda öğreneceğiz.

Öncelikle şunu bilmek gerekiyor Türkiye Cumhuriyeti yasaları gereği gümrük yasaları gereğince simkart girişi olan elekronik aletler kattiyen gümrükten geçmez. Bunu fark eden gümrük memuru ürüne el koyar ve bu ürün hakkında hiç bir hak talep edemezsiniz.

Gümrük bu ürünü ya iade eder yada el koyar. İster bir dolar olsun istereniz bin dolar Telefon olsun tablet olsun akıllı telefon olsun simkart girişi olan bir ürünü ülkeye sokmak yasak.

Siparişimin üzerine Hediye yazdırsam gelir mi?

Hediye olarak göndertsem paket üstüne takı, oyuncak  yazdırsam veya başka ürün olduğunu belirtsem ürünüm elime ulaşırmı diye düşünebilirsiniz.
Bu düpe düz gümrük memurunu kandırmak olur. Bunu yaparak zaten kendinizi sıkıntıya sokmuş olursunuz. Bu yüzden bunu yapmayın arkadaşlar. Ufak tefek karlar için başınız ağrıtmanıza gerek yok

Yurt dışından bu tarz ürünler getirirseniz ne olursa olsun vergisini dahi ödeseniz ürünleri teslim alamıyorsunuz.. Gümrük el koyuyor.
Gümrük memurunun gözünden kaçabilir belki binde bir kere ulaşır lakin istisnalar kaideyi bozmaz bu yüzden uzak durmakta fayda var..


Mehmet Turan Felek

Merhabalar ben Mehmet Turan Felek kısaca Metufe. İletişim yada Sosyal Ağlar sayfasından bana ulaşabilir. Dilerseniz de Hakkımda sayfama göz atabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder