Türkmenistan Havayolları

Adındanda Anlaşılacağı üzere Türkmenistan Havayolları (İng: Turkmenistan Airlines) Türkmenistan devletinin resmi havayolu firması. Türkmenistan Havayolları günümüzde
Türkmenistan'da bayrak taşıyıcı konumundadır.

Türkmenistan Havayolları


Havayolu firmasının filosunda 7 boeing 717, 15 boeing 737, 4 boeing 757, 1 boeing 767, 3 boeing 777 ve 1 adet CRJ-700 uçak bulunmaktadır. Abu Dhabi, Almatı, Amritsar, Bangkok, Birmingham, Yeni Delhi, Frankfurt, Kyiv, Londra, Minsk, Moskova, Pekin, İstanbul, Saint-Petersburg'da olmak üzere toplam 11 şehire hizmet vermektedir. Firma 1992 yılında kurulmuştur. Şirketin genel merkezi Aşkabat'ta bulunmaktadır. Türkmenistan Havayolları Belavia ve S7 Airlines ile kod paylaşım anlaşmaları imzalamıştır.

Türkmenistan Havayolları, Business Class'taki yolcularını, uçağın ön kısmında, kokpitin hemen arkasında bulunan Business sınıfı bölmede, geniş ve konforlu koltuklarla taşır. Koltuklar arası boşluklar 90cm dir. Rahat ve konforlu bir yolculuk için Türkmen Havayollarının Business uçuşlarını tercih edebilirsiniz.

Ülke havayolu şirketi Türkmenistan Airlines günlük olarak ülkenin sınırları içinde üç binin üzerinde yolcu taşıyor. Uluslararası havayollarında ise yılda bir buçuk milyon insan taşımaktadır.

Türkmenistan Havayolları ile Türkmenistan Uçak Bileti almak yada rezervasyon yaptırmak için aşağıda paylaşacağım siteden destek alabilirsiniz.

Firma: Traveland Turizm AŞ.
Telefon: 0850 302 30 36
Web: https://www.turkmenistanucakbilet.com
Adres: Kartaltepe Mah. Belediye Hekimi Sok. No:12 Kat:1 Bakırköy / İSTANBUL


Mehmet Turan Felek

Merhabalar ben Mehmet Turan Felek kısaca Metufe. İletişim yada Sosyal Ağlar sayfasından bana ulaşabilir. Dilerseniz de Hakkımda sayfama göz atabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder