Depresyona Doğal Çareler

Sağlımızla ilgili bir problemle karşılaştığımızda mutfağımızdaki gıdalara bir göz atmakta fayda var. Çok severek tükettiğimiz besinlerin belki de vücut üzerindeki etkilerini bilmiyoruz. Baş ağrısı çekiyorsanız, kabızlık probleminiz varsa, saçlarınız cansızlaşmışsa sorunlarla baş etmek için sebze ve meyvelerden faydalanabilirsiniz. Süt içerek kemiklerinizi güçlendirebilir, kuru cilt için ton balığı, kanserle savaşta domates ve tofu tüketebilirsiniz...

Depresyona Doğal Çareler


Doğal Antidepresan Tuz
Keyifsizseniz ve yaşam kalitenizde gözle görülür bir düşüş söz konusuysa, tuzun doğal antidepresan etkiye sahip olduğu aklınızın bir kenarında bulunsun... Fazla tuzun kan basıncını artırarak sağlığınızı olumsuz yönde etkilediğini de unutmamak gerek..

Stresi Çikolata ile Yenin
Çikolata yatıştırıcı özelliği, dokusu ve tadı ile beynin kortikal zevk merkezini uyarıyor. İşte bu nedenle çikolata yiyince kendimizi iyi hissediyoruz. Ama bitter... İçerdiği flavonoid adlı antioksidanın etkisi yabana atılmayacak cinsten.

Ya Kakao?
Hem stresten uzak tutup mutlu eder hem de taze kakaoda bulunan sıvı, kan plazması yerine kullanılabilir!

Kuru Cilde Ton Balığı
Ton balığında bulunan yağ asitleri kan basıncını düşürücü, migrene bağlı baş ağrılarını baskılayıcı, egzamayı önleyici ve kuru cilde nem desteği sağlayıcı özelliğe sahip bulunuyor.

Bağışıklık Sisteminizi Mantarla Güçlendirin
Bol miktarda bitki selülozu bulunan mantar; kabızlığı önlüyor, kandaki kolesterol miktarını azaltıyor. Ortalama bir meyveden daha fazla C vitamini içeren mantar, bu nedenle metabolizmayı da çalıştırıyor. Besleyici, bağışıklık sistemini güçlendirici, kilo vermeye yardımcı özellikleri bulunan mantar kalori değeri de düşük olduğu için çok yense bile kilo aldırmıyor.

Depresyona Doğal Çareler

Direnç Arttırıcı Portakal
Kanseri önleyici birleşimi olan portakal, kişinin günlük C vitamini gereksinimini karşılıyor ve bakterilere karşı direnci artırıyor. Portakal, sağlığa zararlı olan ve tümör hücrelerinin gelişimine yardım eden serbest radikaller ile hızla savaşıyor.

Elma Uçuk Oluşmasını Önlüyor
Selüloz, C vitamini ve şeker içeren elma; uçuk oluşmasını önlüyor, cildin parlaklığını korumasına yardımcı oluyor.

Mehmet Turan Felek

Merhabalar ben Mehmet Turan Felek kısaca Metufe. İletişim yada Sosyal Ağlar sayfasından bana ulaşabilir. Dilerseniz de Hakkımda sayfama göz atabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder