İstanbul’da Yamaç Paraşütü Yapılıyor Mu?

Eğlence veya tutku amacıyla her ne nedenle yapılıyor olursa olsun. Yamaç paraşütü Türkiye genelinde insanların heyecan tutkusunu yaşayabildikleri en özel spor dallarından birisidir. Spor dalları içerisinde yamaç paraşütü insanların yaşam tutkusunu ortaya koyuyor. İstanbul’da yamaç paraşütü denildiğinde akla ve ruha tek iyi gelen şey bu heyecanın nasıl yaşanacağı oluyor. İstanbul’un son zamanlarda bu tarz etkinliklerde yer alamayacağını düşünen çok kişi bulunuyor.

Ancak İstanbul yamaç paraşütü yerleri içerisinde güvenli alanların bizler tarafından oluşturulup sizin hizmetine sunulduğunu unutuyorsunuz. Zaten yaşayacağınız bu tecrübeye ortak olacak olan pilotlarımız sayesinde güvenlik konusunda bir problem yaşama ihtimaliniz bulunmuyor. İstanbul Extrem ailesi olarak uzman pilotlarımız sayesinde paramotor eğitimi, başlangıç düzeyde yamaç paraşütü eğitimi, P1 düzeyde eğitim, yamaç paraşütü p2 eğitimi, p3 eğitimi, p4 ve p5 eğitimi alabiliyorsunuz.

İstanbul Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü Eğitimleri ve Farkları Nelerdir?
Yukarıda bazı verilen uçuş eğitimlerinin birbirinden ayrılan bazı özelliklerini belirtmek gerekiyor. P1 yamaç paraşütü eğitimi olarak bilinen bu eğitimler bireysel olarak uçuş yapacak olan kişilere veriliyor. Ancak İstanbul Extrem olarak tandem eğitimi de verebiliyoruz. İstanbul yamaç paraşütü eğitmenleri oldukça zor eğitim şartlarını yerine getirmiş ve büyük bir kontrol yeteneğine sahip profesyonel kişilerdir. Yaptıkları işi bütün güvenlik önlemlerine uygun bir biçimde gerçekleştirirler.

İstanbul Yamaç Paraşütü

Kimler Yamaç Paraşütü Yapamaz? 
Yamaç paraşütü, tek kişilik ve iki kişilik yapabileceğiniz bir spor türüdür. Ancak yamaç paraşütü etkinliğine engel olan bazı durumlar söz konusudur. Genellikle ilk kez yapacak olan kişilerin yükseklik korkusu olup olmadığı sorulur. Korkusu olan kişilerin tek veya iki kişilik de olsa uçuş yapmasına izin verilmez. Her ne kadar hayaliniz olursa olsun. Uçmak ne kadar cazip bir teklif gibi gözükse de yamaç paraşütü tehlikeleri göze alınamayacak kadar önemli bir spordur. Yani böyle korkuları olan birine sırf para kazanmak amacıyla böyle bir şeye yönlendirmemiz mümkün değildir. Sonuç olarak pilotumuzla yapacağınız bu aktivite esnasında yalnızca kendi hayatınızı değil. Pilotumuzunda yaşamını riske etmiş oluruz.


Mehmet Turan Felek

Merhabalar ben Mehmet Turan Felek kısaca Metufe. İletişim yada Sosyal Ağlar sayfasından bana ulaşabilir. Dilerseniz de Hakkımda sayfama göz atabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder